Передовий педагогічний досвід

ГЛУПАЧЕНКО МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ

Рік народження    1962
Фах    Учитель фізичного виховання
Посада    Учитель
Нагороди, звання    Відмінник освіти України, вчитель - методист
Педагогічний стаж    22 роки
Адреса досвіду    39031 с. Федорівка Глобинського р-ну Полтавської обл.
Тема досвіду     Мотивація як форма позитивного ставлення школярів до фізичного виховання
Короткий опис роботи над проблемою та найвагоміші результати    Свідоме і активне ставлення до занять фізичними вправами як на уроках фізичної культури, так і гуртках спортивного спрямування. Високі позитивні результати по оздоровленню дітей свідчать, що 88% дітей відносяться до основної медичної групи, 95% дітей відвідують спортивні гуртки, виборюють призові місця у районних і обласних змаганнях з різних видів спорту.


ГОРДІЄНКО СВІТЛАНА ІВАНІВНА 
13 листопада 1961 року

Фах: учитель початкових класів.
Нагороди, звання, категорія: вища кваліфікаційна категорія, вчитель – методист.
Педагогічний стаж: 31 рік
Адреса досвіду:   39025 Жуківська ЗОШ I-II ст. с.Жуки, вул. Леніна
Глобинський р-н, Полтавська обл.
Тема досвіду: Впровадження інтерактивних форм і методів навчання в початкових класах.
1) Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувану мету – створити комфортні умови, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність.
2) Структура інтерактивного уроку відрізняється від загальновідомої структури комбінованого уроку.
Його етапи:
1.Мотивація.
2.Оголошення, представлення теми та очікування навчальних результатів.
3.Надання необхідної інформації.
4.Інтерактивна вправа (центральна частина заняття).
5.Підбиття підсумків (рефлексія).
Використовую технологію «Незакінчене речення», «Опрацювання матеріалів газет та журналів», «Мозковий штурм», «Мікрофон», «Робота в парах», «Займи позицію», «Акваріум».
Видані методичні посібники:
«Розвиток пізнавальної свідомості молодшого школяра» 2010р.
«Формування національної свідомості засобами народознавства» 2012р.


КАЛІНІЧЕНКО ЮРІЙ ФЕДОРОВИЧ

Рік народження:23.01.1954р.
Фах:  УЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ  І ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ.  
Нагороди і відзнаки:
1982р-грамота Міністерства освіти  Української РСР.
1979р.1980р-грамоти Полтавського обласного відділу освіти.
2002р.-грамота Глобинської районної державної  адміністрації і районної ради.
1991,2002,2007,2008роки-грамоти відділу освіти Глобинської райдержадміністрації.
Дипломи  учасника ІІІ і ІV обласного ярмарку педтехнологій.
2012р.-грамота за І місце у районному етапі конкурсу “Учитель року-2013”,номінація “Фізика”.
2012р.- грамота за високі досягнення учнів у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів “Малої академії наук”.
2012р.-грамота відділу освіти Глобинської РДА за високі досягнення учнів в  ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання.
Звання:ВИЩА КАТЕГОРІЯ,УЧИТЕЛЬ-МЕТОДИСТ
Посада: УЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ
Стаж: -36 РОКІВ
Адреса досвіду :ВЕЛИКОКРИНКІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ
Проблема :ПОЄДНАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТА ТРАДИЦІЙНИХ ФОРМ ТА МЕТОДІВ РОБОТИ У ПІДВИЩЕННІ ЯКОСТІ ЗНАНЬ УЧНІВ З ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ.
Для розв’язання основних навчально-розвивальних завдань використовую такі    методи: 
- для формування теоретичних знань, практичних і теоретичних умінь, навичок узагальнювати, систематизувати й застосовувати знання: шкільну лекцію,пояснення, бесіду, демонстрації, роботу з підручником  , самостійну роботу, практичну роботу;  
- для розвитку мислення, пізнавального інтересу до предмета, активності, пам’яті, волі, мовлення — бесіду,   метод проектів,дослідницький метод, пізнавальну гру; 
- для продуктивного мислення, вияву ініціативи, колективної співпраці, застосування здобутих знань — роботу в групах, інтерактивні методи.
Результати: Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізики,астрономії,технологій:
2008-2009н.р-2 призери ІІ етапу олімпіади;
2009-2010н.р.-3 призери ІІ етапу олімпіади,;1переможецьІІ етапу,учасник   ІІІ етапу;
2010-2011н.р-4 призери ІІ етапу олімпіади;
2012-2013н.р-1призер ІІ етапу олімпіади.
2012-2013н.р.  -Вінніченко Олександра Олександрівна, учениця9класу ,  призер   І етапу Всеукраїнського  конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів “ Малої академії наук”:
2012-2013н.р. -  міжнародний конкурс  « Геліантус». -1 призер 
Всеукраїнський конкурс «Левеня-2013»-3 результати «добрі».


ОНІСТРАТ ОЛЬГА ВІКТОРІВНА

Дата  народження:  25 листопада 1961 року
смт.  Градизьк Глобинського району Полтавської області
Навчальний заклад, фах:  Полтавський педінститут імені В.Г.Короленка (1983). учитель української мови та літератури
Посада: заступник директора Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша з НМР.
Нагороди, звання:  вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист; грамоти обласного управління освіти і науки 2007,  2009, Грамоти Міністерства  освіти і науки України 2004, 2006 роки, Відмінник освіти України 2009 р.
Педагогічний стаж:  29 років.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду: «Шляхи підвищення грамотності учнів»
Опис досвіду.  Урок в педагогічній спадщині учителя розглядається як час творчого спілкування, форма педагогічної взаємодії. Складає лінгвістичні казки, віршовані пам’ятки.  Проводила уроки, заходи під час роботи районних семінарів учителів української мови та літератури, директорів шкіл; обласних семінарів методистів РМК, науковців ПДПУ та ПОІППО, голів  районних МО учителів української мови та літератури (2009), хімії (2006), географії (2010), Всеукраїнського семінару з музичного краєзнавства (2008). Член районної творчої групи «Школа майбутнього».  
Складає сценарії, пише вірші. Більше 30 її поезій покладені на музику. Значну увагу  приділяє роботі з обдарованими дітьми. Її учні неодноразово були переможцями та призерами конкурсів творів; 10 учнів районного та 6 обласного етапів конкурсу-захисту робіт у МАН.  
У 1994, 1995 та 1996 роках стала призером, а у 2002 році переможцем районного конкурсу «Учитель року». У 2006 році зайняла І місце на обласному конкурсі сценаріїв до свят. У 2011 році отримала відзнаку за ІІІ місце ХІІ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» як співавтор  альманаху «Цвіт чебрецевий».  У 2009 році  нагороджена грамотою за кращу роботу ярмарку педтехнологій «Творчі сходинки освітян Глобинщини». 
Розробки її уроків та позакласних заходів друкувалися в районному методичному віснику, у матеріалах обласної інструктивно-методичної наради «Освітнє краєзнавство і формування лідерської компетентності в сучасній школі»; були подані на ярмарок педтехнологій.


ПОПЛЮЙКО СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ

Дата народження: 19 травня 1961 року
смт. Градизьк  Глобинського району Полтавської області
Навчальний заклад, фах: Полтавський педагогічний інститут імені В.Г.Короленка (1988) за спеціальністю загальнотехнічні дисципліни і праця
Посада: учитель трудового навчання.
Нагороди, звання: вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист; грамота обласного управління освіти і науки 1994, Грамота Міністерства освіти і науки 2000 р., знак «Відмінник освіти України» 2003, Почесне звання «Заслужений учитель України» 2007 р.
Педагогічний стаж:  28 років.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду: «Поєднання трудового навчання та естетичного виховання»
Опис досвіду.   Висококваліфікований спеціаліст із великим досвідом роботи. Постійно шукає нові, ефективні форми вивчення програмового матеріалу.   Має авторську програму. Як учитель-новатор очолює творчу групу фахівців трудового навчання області, які розробили і успішно впроваджують нову, педагогічну технологію «Метод проектів в освітній галузі «Технологія». Його досвід роботи вивчено та узагальнено Полтавським інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського і занесено до картотеки передового педагогічного досвіду учителів України.
З 1992 р. вихованці Сергія Павловича є постійними переможцями районного та призерами обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання.  Протягом останніх 6 років – переможцями та призерами обласного колоквіуму «Космос і астрономія» та обласної олімпіади з креслення.
Переможець районного та лауреат обласного конкурсу «Учитель року - 1998», переможець районного, обласного та лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2007».
Розробив підручників, навчальних посібників: «Художня обробка деревини», міні-підручник до варіативного модуля «Технологія геометричного різьблення», фотоальбом «Вироби з деревини, оздоблені геометричним різьбленням».


РАДОЧИН ВАЛЕНТИНА ВІТАЛІЇВНА

Дата народження    30 листопада 1958 р. Градизьк  Глобинського району Полтавської області
Навчальний заклад, фах: Полтавський  педагогічний інститут імені  В. Г. Короленка 1981 р., фах – учитель біології та хімії
Посада: учитель хімії та основ здоров’я
Нагороди, звання:   вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист, грамоти районного відділу освіти 2004, 2006, Грамота МОН, 2006 рік
Педагогічний стаж:  32 роки.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду:  «Активізація пізнавальної діяльності на уроках хімії»
Опис досвіду. Досвідчений педагог. Працює над проблемою підвищення ефективності уроку. У творчому доробку учителя матеріали для створення емоційного настрою на уроках та в позакласній роботі: уривки з літератури, задачі-розповіді, загадки, розробки нестандартних уроків, контролюючі завдання за багатьма варіантами.
Зібрано і систематизовано по темам природоохоронний матеріал. Використовує як традиційні, так і нові методи роботи на уроках. Велику увагу звертає на використання різних форм експериментального підтвердження теорій і законів проведення демонстраційних дослідів. Раціонально використовує кожну  хвилину уроку. Серед її вихованців є переможці та призери районних, обласних, Всеукраїнської та Міжнародної олімпіади з хімії.
Проводила  відкриті уроки під час  районного семінару директорів шкіл – 2002 рік, обласного семінару методистів РМК та науковців ПДПУ та ПОІППО з хімії  2006 рік.
Розробки уроків з хімії друкувалися у районному методичному віснику, були представлені на ярмарки педтехнологій.


САЛІМОН АЛЛА ПЕТРІВНА

Дата  народження 26 вересня 1949 року м. Луганськ.
Навчальні заклади, фах  Черкаський державний педагогічний інститут імені 300-річчя Возз’єднання України з Росією, учитель української мови та літератури середньої школи
Посада: директор Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша.
Нагороди, звання: вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист, Грамота Міністерства освіти 1999 р., Відмінник освіти України 2001 р., Заслужений працівник освіти України 2004 р., кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня  2008.
Педагогічний стаж:  44 роки.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду: «Робота в команді як метод управління школою».
Опис досвіду:    Понад 20 років очолює колектив висококваліфікованих педагогів, які зробили навчальний про¬цес творчим і надзвичайно багатогранним. Досвід організатора, знання, ерудиція, ініціатива сприяють позитивному вирішенню усіх господарських питань: ремонту школи, опалення, харчування, оздоровлення, підвозу учнів. Завдяки умілому керівництву гімназія постійно є однією із кращих по підготовці до нового навчального року, по проведенню літнього оздоровлення учнів, по рейтингу участі у районних масових заходах. Директор за покликанням.  Головний життєвий принцип – ніколи не зупинятися на досягнутому.
На базі гімназії постійно проводяться районні семінари директорів, заступників директорів шкіл з навчальної та виховної роботи, учителів-предметників, педагогів-організаторів, шкільних бібліотекарів. У 2006 році на базі гімназії проведено обласний семінар методистів РМК, керівників районних методичних об’єднань та науковців ПДПУ ім. В.Г.Короленка з хімії,  у 2009 – з української мови та літератури, у 2010 – з географії. у 2008 Всеукраїнський семінар з музичного краєзнавства. У матеріалах Всеукраїнського науково-практичного семінару «Досвід видатних педагогів Полтавщини в управлінській діяльності»(Полтава-2009) розміщено статтю «Виховання майбутнього громадянина у Градизькій гімназії імені Олександра Білаша».
Матеріали про Салімон А.П. опубліковано у книзі «Портрети видатних сучасниць», «Енциклопедії педагогічної освіти України», альманасі «Лідери освіти Полтавщини».


СИТНИК АЛЛА ПАВЛІВНА

Дата народження: 01 січня 1949 року
Навчальний заклад, фах: Київський університет, 1973, фах – викладач англійської мови.
Посада: учитель англійської мови
Нагороди, звання:   вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист, грамоти районного відділу освіти 2004, 2006, грамоти обласного управління освіти і науки  1994, 1997.
Педагогічний стаж:  47 років.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду: «Удосконалення навичок діалогічного мовлення»
Опис досвіду. Має великий досвід роботи. Головним завданням вбачає формування в учнів здатності спілкуватися англійською мовою в межах тем, ситуацій та сфер. Перевага надається творчим видам роботи, що сприяють розвитку мислення, уваги, пам’яті. Використовує різні форми засвоєння знань. Велику увагу звертає на розвиток діалогічного та монологічного мовлення.
Проводить нестандартні уроки, позакласні заходи, які потребують творчого підходу. Постійно працює над формуванням людської індивідуальності, особистості, відкриває широкі перспективи для самореалізації, надає можливість кожному учневі розвиватися відповідно до своїх природних можливостей.
Щороку її вихованці займають призові місця на районній олімпіаді з англійської мови, неодноразово були призерами обласного етапу.


СУКОВАТА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Дата народження: 26 квітня 1951 року.
Навчальний заклад, фах: Херсонський педагогічний інститут імені Н. Крупської , 1973 р., фах – учитель хімії та біології.
Посада: учитель біології
Нагороди, звання:   вища кваліфікаційна категорія, учитель-методист, грамоти районного відділу освіти   2006,  2007,  2008, 2011, 2012 роки,  грамота обласного управління освіти і науки 2006 р.
Педагогічний стаж:  40 років.
Адреса досвіду: смт. Градизьк, Градизька гімназія імені Героя України Олександра Білаша Глобинської районної ради Полтавської області
Тема досвіду: «Урізноманітнення форм і методів вивчення біології на уроках і в позаурочний час»
Опис досвіду. Досвідчений учитель. Автор програми  з природознавства та  «Методики проведення екскурсій з біології»». Дає глибокі і міцні знання. Своє завдання  бачать у тому, щоб залучити дітей до творчої активної співпраці. Виготовила і систематизувала багато роздаткового та наочного матеріалу, який ефективно використовує під час проведення уроків біології. Використовує різні форми засвоєння знань.
Велику увагу приділяє екологічному вихованню школярів. Її учні  неодноразово були переможцями олімпіад з біології, районних та обласних екологічних акцій: «Галерея кімнатних рослин», «Юннатівський зеленобуд». «Птах року», «Парад квітів біля школи».  Були премійовані путівкою до екологічного центру в Київ. Щедро ділиться досвідом роботи з учителями району та області.


Комментариев нет:

Отправить комментарий